PLUSZOWY MIŚ

niedziela, 23 stycznia 2011

odwołane spotkanie - warsztaty w innym terminie

Alice Miller 1923 -2010


Proszę Państwa!
Wieczorem otrzymaliśmy wiadomość o chorobie trenerki NVC, która miała prowadzić warsztaty. Niestety grypa nie omija dorosłych....
Następny termin podamy wkrótce.
Bardzo przepraszamy za zmianę a tymczasem zapraszamy do lektury dzieł Alice Miller.
"Niestety nie odnotowano jej Jej odejścia w ubiegłym roku - przykre i znamienne" - pisze autor Tomasz Jastrun w artykule z dnia 9.01.2011. str. 96 Newsweek. "Światowej sławy psycholog, autorka książek o wpływie doświadczeń na dzieci.....Ten, kto od dziecka mógł się czuć wolny, silny, kochany, nie ma żadnej potrzeby poniżania innych..."

Przybliżmy postać wielkiej kobiety:


Alice Miller

Urodziła się w Polsce w 1923 roku, jednak mieszkała w Szwajcarii. Tam też studiowała filozofię, socjologię i psychologię i doktoryzowała się w 1953 roku. Ukończyła również kursy psychoanalizy i jako praktykujący psychoanalityk zaangażowana była w nauczanie i szkolenie od ponad 20 lat.Kiedy w 1980 roku zrezygnowała zarówno z praktyki, jak i z działalności pedagogicznej, zaczęła pisać, dzieląc się swoją wiedzą dotyczącą dzieciństwa. Jej książki: "Bunt ciała", "Dramat udanego dziecka", "Mury milczenia" czy "Zniewolone dzieciństwo" stały się światowymi bestsellerami.W miarę rozwoju jej pisarstwa, spojrzenie Alice Miller na dziecko stawało się coraz bardziej odległe od tradycyjnej teorii Freuda. Na początku zadedykowała Freudowi swoją książkę "Thou Shalt Not Be Aware" z okazji 125 rocznicy jego urodzin „Jego odkrycia związane z przetrwaniem dziecięcych doświadczeń w nieświadomości dorosłych oraz zjawiska zahamowań wpłynęły na moje życie i sposób myślenia” - mówi. Doszłam jednak do innych wniosków niż Freud, kiedy nie mogłam już dłużej odrzucać tego, czego nauczyłam się od pacjentów na temat wypierania ze świadomości wykorzystywania w dzieciństwie”.Jest autorką trzynastu książek, przełożonych na trzydzieści języków w których porusza palący problem przemocy fizycznej i psychicznej w stosunku do dzieci i jej wpływu na ich dorosłe życie. Lęk, agresja i złość, z którymi zmuszone są mierzyć się w dzieciństwie odciskają straszne piętno na późniejszym życiu i relacjach z innymi ludźmi. Miller w swoich książkach odnosi się nie tylko do licznych przypadków, z którymi zetknęła się podczas swojej praktyki psychologicznej, ale i biografii dyktatorów czy znanych artystów, w których znalazła dowody na potwierdzenie swoich obserwacji.
"Lektura obowiązkowa" - jak napisał w swoim artykule w NEWSWEEK T.Jastrun.
POLECAMY - WARTO WIEDZIEĆ , PRAGNĄC SZCZĘŚIA WŁASNYCH DZIECI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz