PLUSZOWY MIŚ

poniedziałek, 2 lipca 2018

Drodzy Rodzice!

Wakacyjne tygodnie przebiegną nam w kuchennych rewelucjach polegających na komponowaniu diety bezmięsnej. Jest to idealny czas na lekkie, zdrowe jedzenie pełne warzyw i owoców.
Odkwaszamy organizmy, ładujemy baterie na jesień i zimę.
Zdrowie nasze wzmacniamy również długimi pobytami na podwórku, bieganiem na bosaka , w gorące dni kąpielą w basenie ( będziemy informować, kiedy ), kąpielami słonecznymi.

Prosimy, zachęcajcie swoje dzieci do próbowania jaglanych budyniów, kulek, makaronów z pomidorami, humusu i past.
Po wakacjach jadłospis będzie powracał do dań z mięsem trzy razy w tygodniu, jak do tej pory.

Z naszej strony będziemy zachęcać dzieci do próbowania. Będą mogły same robić kanapki. Posiłki być może będą trochę dłużej trwały, więc prosimy o wyrozumiałość.

Poniżej wklejamy krótki artykuł na temat.

Czy warto nie jeść mięsa?


Dieta jarska bez mięsa
Dieta jarska to dieta w której wykluczamy mięso. Pojęcie diety jarskiej jest synonimem diety wegetariańskiej. Rezygnacja z jedzenia mięsa wciąż wzbudza w naszej kulturze wiele emocji. Czy dieta wegetariańska faktycznie jest zdrowsza? Czy wykluczenie mięsa z diety może nam przynieść pozytywne efekty?

Czy coś się stanie jeśli odstawię mięso?

Dieta jarska wzbudza wiele emocji, dlatego też warto przyjrzeć się jej dokładniej i na spokojnie poszukać odpowiedzi na szereg związanych z nią pytań. Co jedzą wegetarianie? Alternatyw dla mięsa jest przecież sporo, a miłośnicy diety jarskiej mają w czym wybierać. Ich dieta to dieta wyjątkowa, pełna kasz, pełnych ziaren zbóż, owoców oraz warzyw. Taka dieta może być dietą optymalną, a odpowiednio zaplanowana – może dostarczyć człowiekowi wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników.

Dlaczego warto zrezygnować z jedzenia mięsa?

Najnowsze badania dowiodły zresztą, że tymi składnikami warto zastępować mięso – jeden z tych składników diety, których wprawdzie uchodzi za podstawę naszego menu, choć na nasz organizm wpływa w negatywny sposób. Wiadomo przecież, że nadmiar mięsa i nabiału w diecie prowadzi do nasilających się problemów z cholesterolem oraz do wielu kłopotów z nadciśnieniem. Odkrycie negatywnego wpływu diety pełnej mięsa na ludzki organizm nie jest zresztą zjawiskiem nowym. Już w XIX wieku niemiecki uczony Rudol Virchow dowodził, że po zjedzeniu mięsa następuje gwałtowny wzrost ilości białych ciałek we krwi, co świadczy o tym, że ludzki organizm uruchamia mechanizmy obronne. Potwierdza to zatem tezę, że nasz układ immunologiczny mięso traktować może jako zagrożenie. Inaczej wygląda sytuacja w chwili, gdy spożywane są warzywa i owoce. Na nie organizm nie reaguje zwiększoną produkcją białych ciałek, można zatem przyjąć, że są one pokarmami całkowicie bezpiecznymi dla człowieka.
Badania nad wpływem mięsa na ludzki organizm pozwoliły też ustalić, że mięso, które zalega w jelitach, powoduje zbyt silny wzrost bakterii gnilnych. Co to oznacza? Że brak miejsca dla tych bakterii, które mają bardzo dobry wpływ na ludzki układ pokarmowy i których obecność jest jak najbardziej pożądana. Dodatkowym problemem jest to, iż bakterie gnilne mogą przenikać do krwi, a tym samym negatywnie wpływać na ogólny stan ludzkiego zdrowia. Dieta jarska może mieć zatem lepszy wpływ i na pracę poszczególnych narządów wewnętrznych naszego ciała, może nam też pomagać w walce o utrzymanie skóry w lepszej formie. Dieta wegetariańska to przecież mniej zanieczyszczeń w organizmie, a tym samym – mniej problemów związanych z negatywnymi skutkami działalności toksyn. Wegetarianie mają też mniej problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, a nadwaga jest w ich środowisku dolegliwością niezwykle rzadko spotykaną.

Wegetarianizm a ochrona środowiska

Dieta wegetariańska może pomóc nam w walce o zdrowie, może też pomóc nam w walce o zdrowie naszej planety. Hodowla zwierząt wiąże się przecież nie tylko z koniecznością wykorzystywania ziemi, ale i z ogromną ilością toksycznych ścieków. Hodowla bydła jest też uznawana za jedną z głównych przyczyn nasilających się problemów z efektem cieplarnianym, który stanowi poważne zagrożenie dla całej ludzkości.
Dobrze zaplanowana dieta jarska może pomóc nam w walce o zdrowie. Wegetarianie mogą przecież korzystać z wielu ciekawych produktów spożywczych, które mogą stanowić dobrą alternatywę dla mięsa. Na jakie efekty można liczyć? Mniej problemów z nadwagą i zakwaszeniem organizmu, więcej energii do działania – oto podstawowe korzyści, na jakie mogą liczyć sympatycy diety wegetariańskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz