PLUSZOWY MIŚ

sobota, 8 października 2011

Wczorajsza impreza

Bardzo miło było nam gościć Państwa w przedszkolu, bawić się i rozmawiać. Wspaniale jest czuć wspólnotę, społeczność, którą tworzymy my i to, jaka jest, zależy od nas! Od nas zależy , jak czują i rozwijają się nasze dzieci, czy są spokojne i z pełną wiarą w siebie, czy szukają, nie koniecznie dobrze dla nich....
O tym , jak z sercem pokazywać dzieciom granice, aby czuły się bezpieczne i kochane a my, abyśmy byli spokojni - dziś na warsztatach.
NVC, język serca, którego jednym z założeń jest to, że wszyscy mamy takie same potrzeby , inne tylko strategie zaspakajania tych potrzeb, oraz , że działania ludzkie wynikają z zaspokojonych potrzeb ( jesteśmy spokojni, gotowi do działania, szczęśliwi, gotowi do nauki, podejmowania wyzwań, porażki są motywacją itd.), zaś niezaspokojone prowadzą do smutku, rozkojarzenia, chorób somatycznych, rozdrażnienia, agresjii i innych zachowań ( strategii na ich zaspakajanie).
Dostrzeżenie tych faktów jest kluczowym czynnikiem zrozumienia siebie nawzajem.

Bardzo Wam dziękujemy za wczorajszy wieczór, było wspaniale, widzieliśmy, że dzieci bawiły się z zapałem a Pańtwo byli zadowoleni, my również.
Bardzo dziękujemy za przygotowanie poczęstunku! Byłyśmy szcęśliwe czując takie zaangażowanie z Waszej strony! To było ciepłe uczucie - doświadczenie tej wspólnoty - mamy nadzieję dla nas wszystkich.

Zdjęcia później.
Miłęgo weekendu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz