PLUSZOWY MIŚ

środa, 5 grudnia 2012

odwołane mikołajki


Drodzy Państwo!


Ze względu na to, że nie wszyscy z Państwa dokonali ( niezmienioną od czterech lat ) opłaty na imprezę mikołajkową, podjęłyśmy decyzję o rezygnacji z imprezy w bieżącym roku, ponieważ nie wyobrażamy sobie sytuacji, kiedy część dzieci miałaby nie wziąć udziału i nie otrzymać prezentu.
Zabawa z Mikołajem ( z zakupem zabawek włącznie )była zaplanowana jako jedyna w roku szkolnym ze współudziałem finansowym z Państwa strony. 
Wiem, że Wielu z Państwa czeka również na zdjęcia z Mikołajem na pamiątkę dla swoich dzieci i ufam, że w przyszłym roku uda się zorganizować takową imprezę.
Bardzo (jeszcze raz ) dziękujemy tym z Państwa, którzy obdarzają nas zaufaniem i wspierają w naszej pracy.
Wsparcie, dobre słowo i jasność między nami naprawdę daje ogrom chęci do pracy.
Naszą ideą jest zadbanie w szczególny sposób o dzieci, co wiąże się również z kosztami z każdej strony , również tymi ponoszonymi przez naszą placówkę.
Chcę jeszcze poinformować Państwa, że nasza placówka, tak jak każda w kraju placówka oświatowa publiczna i na prawach publicznej, czyli podlegająca wszelkim państwowym nadzorom i spełniająca mnóstwo formalnych przepisów, podlega dotowaniu. Są to środki publiczne, jawne, w każdej Gminie różniące się wysokością. W naszej Gminie jest to kwota ok 600 zł na dziecko ( 70% wysokości na placówkę publiczną) na dziecko od trzeciego rż.
Bez tej dotacji placówka nie miałaby (przy takiej wysokości czesnego) racji bytu.
Środki publiczne są wydatkowane zgodnie z przepisami. Są to informacje publiczne, które nie są objęte żadną tajemnicą, ale też przykro nam słuchać nieprawdziwych informacji.
                                                                                                                          A.Satalecka
Mamy nadzieję na zrozumienie sytuacji.
Pieniążki, które zostały wpłacone, zwrócimy Państwu na bieżąco.


P.S.
Dzieci będą miały zorganizowany bal karnawałowy w styczniu, w lutym przyjadą aktorzy na "Królową Śniegu" więc zabawy i radości w najbliższym czasie na pewno nie zabraknie.

Pozdrawiamy Państwa serdecznie.
Kadra.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz