PLUSZOWY MIŚ

piątek, 21 marca 2014

sok z brzozy

Dziś przywiozłam koleżankom świeżutki, zebrany w nocy sok....
Na zdrowie dziewczyny, a ja polecam wszystkim! Oczywiście niepasteryzowany.

Sok z brzozy

Bzowinaoskołasok brzozowy - te wszystkie określenia dotyczą jednego naturalnego produktu jakim jest sok z brzozy. Niezwykle rozpowszechniony jest sok pozyskiwany bezpośrednio z pnia drzewa jednak właściwości lecznicze wykazują również liście oraz pączki brzozy.

Sok tego drzewa jest bogaty witaminy i mikroelementy. W jego składzie znajdziemy m.in.: kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, wapń, fosfor, potas,  magnez, żelazo, witaminy z grupy B, miedź, związki żywiczne oraz garbniki.

W medycynie naturalnej brzoza uznawana jest za roślinę leczniczą o charakterze przeciwnowotworowym. Właściwości antyrakowe wykazuje głównie czyr brzozowy, czyli dobrze widoczne na pniu drzewa czarne spękania i narośla. Mimo, iż naukowo uwodniono jedynie właściwości uodparniające soku brzozy to nadal praktycy ziołolecznictwa wierzą w siłę antyrakową. Mimo, iż sok z brzozy nie leczy raka, to badania potwierdziły, że podawanie soku osobom chorym na raka (również tym w zaawansowanej chorobie) poprawia ich samopoczucie.

Sok z brzozy warto pić cały rok, gdyż niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie i urodę. Dzięki szybko przyswajalnym substancjom wzmacnia organizm i reguluję przemianę materii. Szczególnie jest polecany przy chorobach nerek, gdyż wspomaga ich pracę, wypłukuje z przewodu moczowego złogi, a tym samym zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych.

Według medycyny chińskiej oskoła ma jeszcze szersze właściwości: dostarcza duże ilości energii witalnej, oczyszcza wątrobę, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, leczy trądzik oraz pomaga na porost włosów. W medycynie naturalnej sok z brzozy pomaga w leczeniu takich chorób jak: artretyzm, podagra, szkorbut, anemia, ciężko gojące się rany, wrzody, angina i egzemy.

Sok z brzozy można zakupić w sklepach ze zdrową żywnością lub pozyskać samemu. Odpowiednie pozyskiwanie soku nie wpływa negatywnie na kondycję drzewa, a my mamy pewność, że otrzymany sok jest świeży i zdrowy. Świeży sok brzozowy wykorzystywany jest także w kosmetyce do przygotowywania tzw. wody brzozowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz