PLUSZOWY MIŚ

środa, 29 kwietnia 2015

Problem?s

A my wiemy jak zrobić to inaczej! Zupełnie inaczej! Bez skrajności - bez przemocy, bez "bezstresowych" demokracji, które mogą być tylko ukrytą formą totalitalnej władzy ( za :Jan Paweł II "Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm ").
Kiedy ufamy dzieciom i trwamy przy nich, wyposażając je w świat , który mogą wybierać (- o tym , co damy dziecku do dysponowania od jedzenia, po atrakcje , decydujemy my - opiekunowie, rodzice) - buduje się ich poczucie wartości, wiara we własną sprawczość. Kiedy je szanujemy - szanują innych. Kiedy cieszymy się ze swojej pracy z nimi - uczą się , że warto szukać siebie i dokonywać wyborów. Kiedy potrafimy nauczać tak, aby wiedza była radosnym odkrywaniem - uczą się, że warto się uczyć i chcą się uczyć!
Kiedy traktujemy je poważnie, jak partnera do rozmowy, jak człowieka - uczą się kompetencji społecznych, brania pod uwagę innych ludzi a więc też współpracy.
Kiedy je akceptujemy ze wszystkim co w nich żywe, jednoczesnie ucząc je o tym mówić po to, aby miały szansę bez przemocy zaspokoić swoje potrzeby - uczą się, że świat jest wart pokoju i że wszyscy mamy wpływ , aby taki dla nas był............

Akademia Rosenberga
ul.Kwitnącej Wiśni 13
Łoziska , gm.Lesznowola
to pierwsza szkoła w Polsce będąca żywym obrazem Edukacji Wzbogacającej Życie, szkoła dla dzieci i młodzieży przygotowująca do spełnionego życia we współczesnym świecie.
Zapraszamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz