PLUSZOWY MIŚ

wtorek, 20 lutego 2018

Glottozabawy z piosenką

Glottozabawa wyrosła jako muzyczna gałąź systemu glottodydaktyki.
Autorskie zajęcia Glottozabaw z piosenką z Katarzyną Kwos to muzyczne zabawy dydaktyczne dla Dzieci. Zapewniają one wczesne, radosne, prowadzone w przyjaznej atmosferze przygotowanie do nauki czytania i pisania( czynnik emocjonalny jest tu niezbędny). Zajęcia rozwijają dziecięcą mowę, ćwiczą prawidłową wymowę głosek ( z kotkiem Glotkiem) i sylab( z żabką Sylabinką). Uwrażliwiają Dzieci na bodźce słuchowe i wzrokowe, warunkują sukces w nauce czytania i przyswajaniu języków obcych. Dzieci również uczestniczą w zabawach dźwiękonaśladowczych, podczas których ćwiczą aparat mowy.
Pomoce do zajęć i materiały są dodatkowo przygotowywane na każde zajęcia.
To niezwykle skuteczna, oryginalna, nauka czytania i pisania do tańczenia i śpiewania.
Podczas zabaw dydaktycznych z muzyką:
·       Dzieci poznają świat dźwięków mowy i ćwiczą umiejętności niezbędne w nauce czytania i pisania, czemu towarzyszy kreatywny ruch i śpiew, doskonalą przy tym pamięć fonetyczną i wzrokową.
·        Dzieci poznają świat liter poczynając od nauki prawidłowej wymowy głosek przy muzyce, w tańcu, śpiewie oraz ćwiczą prawidłową syntezę i analizę sylabową, aż do syntezy i analizy głoskowej- umiejętności niezbędne w nauce czytania i pisania.
·        Dzieci uczą się prawidłowego czytania tzw. ślizgania się z litery na literę.
·       Dzieci piszą po śladach liter, gdzie mają podany punkt wyjścia i kierunek kreślenia danej litery.
·       Dzieci uczą się, bawiąc specjalistycznymi pomocami dydaktycznymi, które w pełni zaspokajają ciekawość Dzieci i motywują do nauki liter, czytania, pisania i ortografii: KLOCKAMI LOGO-na których znajdują się 4 warianty liter( mała, wielka, drukowana, pisana- literkowi przyjaciele Przedszkolaków), skaczą na GLOTTODYWANIKU LITERKOWYM, ZOODYWANIKU, układają ROZSYPANKI OBRAZKOWE, czytają na PLANSZACH DO ŚLIZGANIA SIĘ z litery na literę; śpiewają i tańczą do piosenek  z „ GLOTTOZABAW Z PIOSENKĄ”.
Glottozabawy przy muzyce: ćwiczą motorykę dużą i małą- Dzieci są cały czas w ruchu, poznają literki podczas organizowanych zabaw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz