PLUSZOWY MIŚ

piątek, 31 sierpnia 2012

Witamy po wakacjach!

Drodzy Rodzice!

Po wakacyjnym odpoczynku, letnim rytmie życia, lodach , kąpielach, wyjazdach - ponownie rozpoczynamy przedszkolny rok rytmem codzienności.
O ile w wakacje program wychowania przedszkolnego przewiduje nabieranie przez dzieci kompetencji i wiedzy niezbędnej, aby w życiu odnaleźć czas na przyjemności, relaks i aktywność fizyczną trochę odmienną od całorocznej, o tyle, przez dziesięć następnych miesięcy będzie czas na edukację zintegrowaną na przygotowanie dzieci do nauki w szkole.
Oznacza to, że podczas zabawy będziemy rozwijać pamięć , wyobraźnię, wrażliwość, koordynację i uczyć się liczyć, dodawać, poznawać literki, wierszyki, piosenki.
Każdy miesiąc przebiega pod danym blokiem tematycznym a tematy tygodnia podawane są do Państwa wiadomości na tablicach w szatni.
Rozpoczynamy treningiem zasad obowiązujących w przedszkolnej społeczności, integracją wśród dzieci, przyzwyczajaniem do rytuałów, grafiku zajęć dodatkowych.
We wrześniu podamy dokładny grafik zajęć gimnastyki, j. angielskiego, plastyki, ceramiki, rytmiki i innych.
Kadra przedszkola pracuje zmianowo, tak , aby wszystkie dzieci znały wszystkie ciocie a wszystkie ciocie miały możliwość poznania każdego przedszkolaka.
Bardzo prosimy o przestrzeganie regulaminu przyprowadzania dzieci do przedszkola ( dzieci chore pozostają w domu ), oraz przynoszenia zabawek do przedszkola, za które kadra nie chce ponosić odpowiedzialności.
Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy dokonują opłat w czasie, oraz przekazali nam do końca lipca informacje o planach uczęszczania dziecka do placówki - pomaga to bardzo w organizacji pracy a nasza potrzeba szacunku jest zaspokojona.
Bardzo prosimy o zaufanie , wszelkie pytania prosimy kierować do wychowawczyń na bieżąco.
Pierwsze spotkanie z Państwem planujemy w okresie świątecznym.
Przypominamy o obowiązkowej opłacie ubezpieczenia, wyposażenia dzieci w worek z ubrankami na wszelki wypadek (podpisane).
Pozostałe informacje podamy na bieżąco na tablicach w szatni.
Rok przedszkolny dla nowych przedszkolaków rozpoczynamy bardzo łagodnie, indywidualnie wprowadzając dzieci w świat społeczności . 
Prosimy o wyraźne przekazanie sprzeciwu wykonywania dzieciom zdjęć.
Z przyjemnością informujemy, że już w październiku zawita do nas Astropark z planetarium dla dzieci: 


Podstawą pokazu będzie  pokaz nieba i omówienie przystępnym językiem tego co widzimy w rozgwieżdżoną noc na nieboskłonie. Wytłumaczymy czym jest gwiazdozbiór. Polecimy na Księżyc! Albo na Marsa! Planetaryjne kino sferyczne pozwoli dzieciom zrozumieć na czym polega okrągłość Ziemi i gdzie jest jej miejsce w Układzie Słonecznym oraz we Wszechświecie. Obejrzymy Drogę Mleczną i wyjaśnimy skąd się bierze dzień i noc. Odbędziemy podróż przez Układ Słoneczny oglądając z bliska wszystkie planety oraz Słońce. Odpowiemy na wszystkie pytania… nawet te najtrudniejsze.  

Wszystkim Rodzinom życzymy łagodnego i przyjaznego rozpoczęcia roku przedszkolnego 2012/2013.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz