PLUSZOWY MIŚ

piątek, 26 lipca 2013

zaległe zdjęcia - mieliśmy małe problemy techniczne z oprogramowaniem...
Lato jest wspaniałą okazją  , aby bawić się z dziećmi w ruchu. 
Szczególnie polecamy gry w gumę, badbintona, ule-bule, jazdy na rowerkach , jeździkach, bujanie, wirowanie, wspinanie się, śpiewanie podczas bujania, wyliczanki podczas bujania, bieganie na boso, chwytanie się rękoma i przechodzenie po drabinkach, zabawy w piachu suchym i mokrym, zabawy w kałużach, ko[anie piłki, rzuty piłką, łapanie piłeczek, odbijanie piłki oburącz, skakanie sekwencyjne w klasy..
Miłej zabawy!
Znaczenie ruchu

Ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka. Współczesny świat i postęp cywilizacji usypia potrzebę ruchu. Równocześnie w zastraszającym tempie zwiększa się liczba dzieci z wadami postawy, problemami z mową, pisaniem i czytaniem, coraz wcześniej pojawiają się u młodzieży dolegliwości bólowe i trudności z wykonywaniem zadań ruchowych. Rośnie także liczba dzieci z nadmierną masą ciała. Pojawiają się przypadki osteoporozy młodzieńczej.
Jaka jest przyczyna tych statystyk? Odpowiedź jest prosta – brak ruchu.
Codzienna gimnastyka, spacer, gra w piłkę, stymuluje u dziecka wzrost kości, sprzyja prawidłowemu uwapnieniu kości, poprawia ukrwienie mięśni, przyspiesza przyrost siły i masy mięśni. Ruch usprawnia także funkcje układu krążenia i układu oddechowego. Wykonywanie różnych zadań, rozwiązywanie problemów w czasie ruchu, to niezastąpiony trening dla ośrodkowego układu nerwowego, który steruje ciałem człowieka. Odpowiednia dawka ukierunkowanego ruchu ma także wpływ na rozwój prawidłowego chwytu niezbędnego do efektywnego pisania. Stymuluje także rozwój mowy oraz ruchy gałek ocznych potrzebne do czytania. I jeszcze jedna bardzo ważna zaleta ruchu: ruch daje radość… 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz