PLUSZOWY MIŚ

środa, 29 kwietnia 2020

opłaty

Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy za bieżące wpłaty i deklaracje opłacenia całego czesnego. Takie Wasze zaangażowanie  dało nam troszkę skrzydeł i mocy - wielkie dzięki...

Pytaliście nas o kalkulacje dotyczące kosztów. 

Sytuacja wygląda tak,że zostały obniżone wynagrodzenia, dyrektorskie wynagrodzenie w ogóle zostało wycofane. Czynszu nam nie obniżono. Realne mniejsze opłaty za kwiecień  będą widniały dopiero w przyszłych fakturach za prąd ( rząd ok 300 zł), za wodę jakieś grosze ,miesiąc żywności - to daje niewielką sumę w porównaniu z kosztami utrzymania, których gro stanowią wynagrodzenia 
(ponad 80 procent) tzw. koszty pracownicze. ok 20 % to najem plus media i podatek.


Biorąc powyższe pod uwagę, oraz fakt,że wszyscy jesteśmy w różnych sytuacjach, niektóre branże cieszą się lepszą sytuacją finansową inne trudniejszą a niektórzy być może stracili pracę - chciałabym zaproponować na ten wyjątkowy moment  ideę Gift Economy - Kulturę darów.

INWESTYCJA:
Cena jest uwolniona co oznacza że kwota jaką zdecydujesz się zainwestować w naszą społeczność jest darem od Ciebie dla mnie i dla innych aby umożliwić pozostanie z nami tych, którzy mają mniej zasobów. Jeśli potrzebujesz więcej jasności, nie masz komfortu z dowolnością kwoty którą przeznaczysz lub wolisz znać choć ramy podaję widełki cenowe: 50% - 80 % opłaty stałej (w zależności od Twoich możliwości) - Ty decydujesz.


Mam nadzieję, że takie rozwiązanie jak również moje zaufanie do chęci wkładu nas wszystkich w nasze wspólne funkcjonowanie, da nam dużo radości i wzajemnego uszanowania .

Jutro podamy najnowsze informacje odnośnie powrotu do przedszkola od dnia 6 maja. Podamy również termin spotkania społęczności na zoom.

Ściskamy Wszystkich serdecznie.

Agnieszka i Kadra


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz